klubseniora

Imprezy cykliczne

Jarmarki Świąteczne

Na paczkowskim Rynku od kilku lat tradycyjnie odbywają się Jarmarki Świąteczne, które są miejscem integracji środowiska lokalnego . Mieszkańcy mogą znaleźć zarówno tradycyjne przysmaki, jak i ozdoby, które zainspirują do stworzenia odpowiedniego nastroju światecznego. Jarmarki są doskonałą okazją do uzupełnienia zapasów o niezbędne produkty potrzebne do przygotowania dań kojarzących się z tym szczególnym okresem. Na stoiskach goście znajdą wszystko, by było smacznie, zdrowo i nastrojowo. Na odwiedzających oprócz wyjątkowych specjałów, świątecznych dekoracji przygotowane są występy artystyczne.

Funky Bus

 Instruktor: Łukasz Przepióra

BIG BAND istnieje od 2015 roku. Skupia osoby interesujące się muzyką rozrywkową, jazzową i bluesową. W repertuarze zespołu znajdziemy bardzo szeroką gamę utworów od standardów jazzowych czy bluesowych, przez muzykę filmową, taneczną do muzyki pop.
Skład  zespołu:
Łukasz Przepióra, Dariusz Kupski, Szymon Warzecha, Kinga Ostrowska, Dawid Makowski, Kacper Szwarc, Aleksander Kijas.  Swoimi występami często uświetniają  imprezy organizowane na terenie miasta i okolic.

 • DSC00006
 • DSC00007
 • DSC00008
 • DSC00009
 • DSC00010
 • DSC00012
 • DSC_0353
 • DSC_0354
 • DSC_0355
 • DSC_0356
 • DSC_0357

PIKNIK RYCERSKI

"Piknik Rycerski" – pierwsza odsłona Festynu Pogranicza, organizowany od 2010 roku jest imprezą nawiązującą do średniowiecznego klimatu Paczkowa. Przenosi wszystkich jej uczestników do zamierzchłych czasów sprzed kilku stuleci. W naszym mieście pojawiają się rycerze i rzemieślnicy rodem z przeszłości.

Czytaj więcej: PIKNIK RYCERSKI

Spotkania Filmowe

Paczkowskie Spotkania Filmowe na stałe wpisały się w coroczny kalendarz imprez kulturalnych naszego miasta i każdego roku cieszą się sporą popularnością. Przez pierwsze pięć lat impreza promowana była jako "Spotkanie z kinem czeskim" - prezentowano na niej wyłącznie filmy zza naszej południowej granicy. W 2009 roku forma PFF uległa znaczącej zmianie i do dnia dzisiejszego oprócz dzieł czeskiej kinematografii, publiczność może obejrzeć również filmy wyprodukowane w innych krajach. Podczas trwających dwa dni Paczkowskich Spotkań Filmowych można obejrzeć wiele wartościowych produkcji. Spotkaniom filmowym towarzyszą wystawy, koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi. Festiwalowym konferansjerem i autorem prelekcji jest Pan Jacek Szymański - członek Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych. Wstęp na wszystkie seanse Paczkowskich Spotkań Filmowych jest bezpłatny.

HAPPY DAY

Niecodzienna , wesoła i kolorowa zabawa dla dzieci i młodzieży Gminy Paczków. Impreza odbywa się w czerwcu i jest wprowadzeniem do wakacyjnego wypoczynku. Na placu Ośrodka Kultury co roku rozpoczyna się wspólna zabawa dla wszystkich uczniów szkół.

Czytaj więcej: HAPPY DAY

AEROPIKNIK

AEROPIKNIK - kolejna odsłona Festynu Pogranicza Paczków 2014. Jedna z większych imprez organizowanych na terenie naszej gminy. Aeropiknik został zapoczątkowany w sierpniu 2012 roku nad Zalewem Paczkowskim.

Czytaj więcej: AEROPIKNIK

Więcej artykułów…

 1. Festiwal im. Moritza Brosiga