Za nami IV koncert organizowany  w ramach XVI Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

im. Moritza Brosiga "Muzyka ponad granicami", który odbył  się w niedzielę  26 sierpnia o godz. 16.00  w Kościele pw. Św Marii Magdaleny w Dziewiętlicach. Wystąpili: Tomasz Bonikowski - organy, Łukasz Kostka - baryton, Adrian Janus - baryton.

  • 20180826_160049
  • 20180826_160512
  • 20180826_162003
  • 20180826_172455
  • DSC05977
  • DSC05983
  • DSC05990

 

Tomasz Bonikowski - organista. Urodzony w Opolu. Absolwent katowickiej Akademii Muzycznej /organy/ u prof. Juliana Gembalskiego, gry na klawesynie u prof. Marka Toporowskiego oraz kompozycji w klasie prof. Aleksandra Lasonia. Studiuje również filozofię na Uniwersytecie Śląskim. Laureat licznych konkursów zarówno w dziedzinie gry na organach, jak m.in: II Międzynarodowy Konkurs Organowy „W kręgu europejskich organów barokowych” w Katowicach, Międzynarodowy Konkurs Organowy „Organiści Młodej Europy” w Bardzie Śląskim, III Ogólnopolski Konkurs Harmoniczny im. Franciszka Wesołowskiego w Łodzi, I Ogólnopolski Konkurs Organowy i Kompozytorski w Bielsku-Białej w kategorii wykonawczej, III Konkurs Młodych Organistów w Krakowie.

Adrian Janus - baryton. Ukończył PSM w Kielcach jako w klasie klarnetu dra Mariusza Barszcza. Absolwent wokalistyki w Akademii Muzycznej w Katowicach u dra hab. ks. Pawła Sobierajskiego. Ukończył kursy mistrzowskie u Prof. Bogdana Makala i dra hab. Jarosława Bręka. Śpiewał również koncerty w ramach 52. Międzynarodowego Festiwalu "Wratislavia Cantans", XVIII Międzynarodowego Festiwalu "Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn" w Sopocie, czy Festiwalu Muzyki Pasyjnej w Gliwickiej Katedrze. W swoim repertuarze ma zarówno muzykę dawną (partie solowe w dziełach G. G. Gorczyckiego), klasyczną: Figaro w "Weselu Figara", romantyczną: partia basowa w "Małej Mszy Uroczystej" G. Rossiniego, a także współczesną: "Sonety miłosne" T. Bairda, "Msza kreolska" A. Ramireza, czy też "Rosengarten" Z. Bargielskiego.

Łukasz Kostka – baryton. Absolwent studiów I stopnia w klasie gitary prof. zw. Aliny Gruszki oraz studiów licencjackich w klasie śpiewu solowego dr Adama Szerszenia w Akademii Muzycznej w Katowicach. Ukończył kurs wokalny prof. Bogdana Makala. Partner wielu projektów artystycznych organizowanych w różnych miejscach w Polsce.: rola Siódmego Chama w spektaklu „Ubu Król” K. Pendereckiego realizowanego w Operze Śląskiej w Bytomiu, rola Hrabiego Almavivy w spektaklu studenckim"Wesele Figara"W.A.Mozarta,rola Zygmusia i Kelnera w spektaklu „Bodo Cafe” w reżyserii Magdaleny Gnatowskiej, Aktor - Wokalista „Kino Paradiso” w reżyserii Magdaleny Gnatowskiej czy rola Porucznika UB w spektaklu musicalowym „Karol” w reżyserii Krzysztofa Korwin-Piotrowskiego, Solista koncertów muzyki dawnej. G.G.Gorczyckiego. Wykonawca recitali solowych i zespołowych z towarzyszeniem orkiestry oraz fortepianu w całej Polsce.Uczestnik wymian artystycznych (zarówno wokalnych jak i instrumentalnych),festiwali w Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Macedonii oraz Polsce gdzie zdobył wiele osiągnięć na szczeblu ogólnopolskim jak i międzynarodowym: w Sanoku, Krakowie, Lublinie, Warszawie. Jest wykonawcą muzyki klasycznej, musicalowej oraz rozrywkowej.Współpracował z wieloma osobami(instytucjami) z świata muzyki i teatru mdz.: z orkiestrą kameralną AUKSO, Janiną Niesobską, Waldemarem Zawodzińskim, Jerzym Dybałem, z orkiestrą kameralną AUKSO,Teatrem Rozrywki w Chorzowie, NOSPRem, Filharmonią Śląską, Operą Śląską, Operą Wrocławską.